רשימת תפוצה למחפשי דירות
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מידע חם וטיפים שיעזרו לכם למצוא דירה בקלות!

אימייל:

Get Adobe Flash.

בת-ים - רקע

בת-ים שוכנת לחופי הים התיכון דרומית לעיר תל-אביב יפו, מערבית לחולון וצפון מערבית לראשון לציון. היא הוכרזה כעיר בשנת 1958.

 

בת-ים היא אחת הערים הצפופות בישראל – כ-16 אלף תושבים לקמ"ר. מתוך 160 אלף תושביה (50 אלף בתי אב) - כ- 50 אלף עולים חדשים. אין בה מקומות תעסוקה רבים ותושביה עובדים במטרופולין ת"א.

כיום, מרבית אוכלוסייתה של בת ים מורכבת מאנשים מבוגרים ועולים (ותיקים יותר או פחות) מחבר העמים שהשפעתם ניכרת על תחום המסחר בעיר.

העיר מדורגת בדירוג החברתי-כלכלי בינוני (6 מתוך 10) של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ועד שנת 2004 נצפתה בה הגירה שלילית של אוכלוסיה חזקה.

 

בעבר, מאפיינים של חזות מיושנת, תשתיות ישנות של כבישים וביוב ואזור תעשיה מוזנח יצרו במשך שנים תדמית שלילית לעיר שזוהתה עם עבריינות, אלימות  ופשיעה. רבים מתושביה עזבו לחולון וראשון לציון השכנות.

 

התחדשות ופריחה בבת-ים

שנתיים וחצי לאחר מינויו של שלומי לחיאני לראשות העיר, נמצאת כיום בת-ים בתקופת התחדשות ופריחה. ניכרת השקעה בשיפור פני העיר, בבינוי ובתשתיות, בתרבות נופש ופנאי ובדגש על ניצול הפוטנציאל של הים והחוף. הטיפול במערכת החינוך עלה לראש סדר העדיפויות.

 

תחת הסיסמא "בת-ים להתאהב מחדש" עוברת העיר תקופה של התחדשות וממצבת עצמה כעיר איכותית, תרבותית, בעלת גינות ירוקות ומערכת חינוך מצוינת. כדי לתת ביטוי לתחושה זו הושק לוגו חדש לעיר הכולל איור של שמש מעל הים, שמתחתיו כתובות המילים: "בת-ים להתאהב מחדש".

 

 

בת ים נמצאת בתקופת התחדשות ופריחה. גינות ירוקות רבות נוספו לה, הטיילת מייפה את פניה, אירועי תרבות רבים מתקיימים בה ומערכת החינוך שלה מאמירה להישגים יפים ביותר, הטיפול במערכת החינוך עולה לראש סדר העדיפויות וכולל הוספת מסגרות טיפוליות חדשות והכנסת מחשבים לבתי הספר וגני הילדים. שלושה מתיכוני העיר מצויים ברשימת עשרת התיכונים המצטיינים בארץ.

 

הגינות הציבוריות מטופחות ועשרות מתקני משחק מוצבים ברחבי העיר.

 

בניינים חדשים גבוהים ומרשימים נבנים, גינות ציבוריות מתעוררות לחיים על ידי מדשאות ירוקות ומתקני שעשועים חדשים ובטיחותיים לילידי העיר.

 

בצד ההתחדשות קיים ניסיון ברור לשמר את כל פנינות העיר הישנות כדוגמת התותח בכיכר המגינים ("המצבה") אשר שימש כאחד מסמליה של העיר בת-ים מאז שנות החמישים, ואשר הושב למקומו לאחר מלאכת שיפוץ ושיקום.

 

העיר בת ים עוברת שינוי מהותי ומהפיכה של ממש בכל התחומים והרבדים: חינוך ("מודל בת ים לחינוך אישי"), תרבות (פסטיבל בת ים לתיאטרון רחוב, פסטיבל נערה, הביאנלה הבין לאומית לאדריכלות נוף עירוני ועוד), נדל"ן (נסיקה של מחירי הדירות בעיר לשיאים חדשים - ערוץ 2 דיווח על עלייה של 33%),  כלכלה (איזון תקציבי לשנת 2007), פיתוח וחזות פני העיר

 

לאחרונה זכתה העיר בת-ים לדירוג טוב של Aa3 מחברת הדירוג מדרוג (לקראת הנפקת אג"ח),מה שמעיד על ההכרה בהצלחתה ובמצבה ההולך ומתחזק.

 

ההתחדשות והפריחה בבת-ים מובילים לפריחה ועליה גם בערכי הנדל"ן בעיר.

 

עיריית בת-ים בראשותו של שלומי לחיאני שמה לה למטרה להציע לאזרחיה איכות חיים גבוהה יותר ואפשרויות פנאי נרחבות.

לחיאני התגלה כראש עיר מצוין שהבטיח ומקיים להצעיד את בת-ים קדימה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דירות למכירה בבת-ים

דירות להשכרה בבת-ים

דירות למכירה בחולון

רימקס עידו בדוס

רימקס אביב